RC Slavia Praha > Střídání na postu trenerů A mužstva

Střídání na postu trenerů A mužstva

1.11.2018

Martin Javůrek a Jan Fojtík Martin Javůrek a Jan Fojtík

Po vzájemné dohodě s vedením klubu končí svoje více než tříleté působení u A mužstva RC Slavia dvojice trenerů Karel Nešpor a Milan Jirman. Karel s Milanem vedli první mužstvo nejprve jako hrající treneři, což je nelehká a někdy nevděčná úloha.

Vážné zranění pak odkázalo Milana na lavičku trvale a v poslední době se i Karel věnoval více vedení mužstva než hraní.

Oba vedli mužstvo ve složité situaci, kdy tým postrádal řadu hráčů z důvodu zranění, léčení nebo proto, že ukončili svojí činnost.

I přes nepříznivé výsledky v Extralize se podařilo Karlovi a Milanovi udržet mužstvo pohromadě a zajistit jeho přítomnost v nejvyšší soutěži. Velmi důležité bylo i nasazování mladých hráčů z řad odchovanců do soutěžních utkání a dávat jim tak příležitost získávat potřebné zkušenosti.

Karlovi a Milanovi upřímně děkujeme za jejich obětavou práci a věříme, že ji mužstvo zúročí ve svém dalším působení v české Extralize. Zároveň jim oběma přejeme mnoho úspěchů v jejich další sportovní činnosti i v osobním životě. Kluci, hodně zdaru!

 

 

Od prosince 2018 se ujímá vedení A mužstva RC Slavia opět dvojice trenerů, Martin Javůrek a Jan Fojtík.

 

Martin Javůrek (1972) je bývalý hráč RC Říčany a zkušený trener, kterého v obou oblastech jeho působení zdobí četné úspěchy, ze kterých rádi uvádíme alespoň některé.

Martin hrál v Říčanech ragby od žáků do svých 35 let a s tímto klubem získal 5 mistrovských titulů.

Ve všech mládežnických kategoriích oblékal reprezentační dres. Za muže hrál na pozici vazače.

Jeho trenerská kariera je neméně úspěšná. Osm let (2006 - 2014) vedl první mužstvo Říčan a 2 x  je dovedl k mistrovskému titulu. Tři roky (2015 - 2018) pak trenoval první mužstvo Dragonu Brno a v roce 2015 vedl representační družstvo ČR U20.

 

Martinovi bude pomáhat Jan Fojtík (1972) odchovanec RC Slavia a její dlouhodobý hráč, kapitán a trener.

Honza začal hrát ve Slavii jako žák v 11 a ukončil svoji karieru ve 39 letech. Kromě Slavie, kde získal jeden mistrovský titul,  hrál ještě  v Říčanech, kde byl 3x členem mistrovského týmu a jeden titul získal i ve Spartě. Honza byl vynikající mlýnová spojka v 15s, když startoval i v 25 utkáních národního týmu. Svoje schopnosti uplatnil bohatě také v 7s, kde representoval na 20 turnajích.

Kromě toho representoval ve všech mládežnických kategoriích.

 

Oba noví treneři mají tedy ty nejlepší předpoklady zahájit ve Slavii novou úspěšnou éru. Nečekáme zázraky a nestavíme si žádné přehnaně ambiciozní cíle. Úspěšné mužstvo se vždy buduje několik let a klub Martinovi i Honzovi na to dává dostatek času. Hráči potřebují opět získat sebevědomí, důvěru ve své schopnosti a být ochotni pracovat na sobě s novou energií, kterou by jim noví treneři měli ordinovat spolu s moderním ragby ve velkých dávkách.

 

Martine, Honzo, celý klub a jeho příznivci vám přejeme mnoho úspěchů a štěstí!    

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec