RC Slavia Praha > Týmy > Slávistky > Třetí kolo XV žen Spatrie vs. Tatrany

Třetí kolo XV žen Spatrie vs. Tatrany

9.10.2018

V neděli 7.10.2018 se ve třetím kole XV soutěže žen utkaly týmy Spatrie a Tatrany. Přestože loňské vítězky byly favoritem utkání, Tatrany zaskočily soupeřky velmi aktivní nátlakovou hrou.

Tatrany se trpělivě tlačily do útočné dvadvacítky, Spatrie využívala ojedinělé protiútoky k přesunutí hry do středu hřiště. Postupně se ale hra vyrovnala a protiútoky Spatrie byly častější. V samém závěru poločasu se Spatrie dostala až k brankovišti, kam se nakonec probila Klára Hladilová. Hned z následného výkopu se po několika fázích celého týmu prosadila Sára Exnerová a uzavřela poločasové skóre na 10:0 pro Spatrii.

Ve druhém poločase Spatrie vysunula obranu a postupně přebírala otěže zápasu. Nejprve se ve 46' znovu prosadila Klára Hladilová a Pavla Zahrádková konverzí zvýšila na 17:0. Pak se ve 63' prosadila klasickou křídelní pětkou Martina Nejezchlebová. Pak se hra znovu vyrovnala a až poslední akcí zápasu se prosadila Jana Kaňková. Úspěšnou konverzí uzavřela Pavla Zahrádková skóre na 29:0.  Zápas to byl velmi vyrovnaný s pevnými obranami a skóre se může zdát trochu kruté k hráčkám Tatran. Spatrie se nakonec prosadila větší variabilitou hry a svoje šance na rozdíl od soupeřek dokázala dotáhnout až ke skórování.

Body: Hladilová 10 (2xP), Exnerová 5 (1xP), Nejezchlebová 5 (1xP), Kaňková 5 (1xP), Zahrádková 4 (2xKP)

Sestava: Bartáková, Šmejdová, Frýdlová, Holčíková, Malá, Urbanová, Haffnerová, Exnerová, Nejezchlebová, Johová, Hladilová, Oupicová, Kaňková, Švecová, Dubnová, Gazdová, Rousová, Laubová, Světlíková, Burdová