RC Slavia Praha > Týmy > Slávistky > Turnaj žen v Edenu

Turnaj žen v Edenu

7.5.2019

V neděli jsme odehráli druhý turnaj 1. série žen v sedmičkovém ragby, tentokrát na domácí půdě. Je třeba konstatovat, že se nám vůbec nepovedl.

V úvodním zápase naší skupiny Tatra porazila Olomouc. Pak jsme nastoupili proti mladému týmu Olomouce, ale proti nadšeně hrajícím soupeřkám vedených Danielou Ferugovou jsme se jen těžko prosazovali. Vůbec jsme nebránili, nováčci i zkušené hráčky hrály značně nervózně a tak jsme po zásluze prohráli rozdílem třídy 17:35 (12:21). Ve druhém zápase proti Tatře už jsme se zlepšili, ale rozhodně jsme nedosáhli výkonu, jaký jsme předvedli na minulém turnaji. Opět jsme nedůsledně bránili a druhá prohra ve skupině 5:28 (5:7) nás odsoudila k zápasu až o páté místo.  Ve druhé skupině Petrovice i Vyškov porazili Sedlčany a ve vzájemném utkání Petrovice Vyškov. V semifinále Vyškov porazil Tatru a Petrovice Olomouc. V zápase o páté místo jsme porazili Sedlčany, ale nebyl to nějak skvělý výkon. Opět jsme předvedli chabou obranu a nedůsledný útok. Nemít výborně hrající Kristýnu Exnerovou, se zlou bychom se potázali i v tomto zápase 28:12 (21:7).  V zápase o třetí místo Tatra porazila Olomouc. Ve vyrovnaném finále pak Petrovice porazily Vyškov. 

 

Schopnostmi máme docela silný tým, když svítí sluníčko a daří se, tak jsme schopní porazit skoro každého. Hráčky jsou ale labilní, po prvním nezdaru se sesypou, jak domeček z karet.  Zkušené opory nefungují tak, jak bych očekával. Bohužel si tak zbytečně necháváme vnutit nedůstojnou roli těch, o kterých si ostatní říkají: "ty vždycky porazíme" . Před dalším turnajem se zaměříme na zlepšení obrany a podpory, snad se to projeví na hře i naší sebedůvěře. 

 

Sestava: Ficalová, Alexandrová, Drahorádová, Soukupová, Bubníková, Exnerová,Březinová, Hochmanová, Slámová, Kottková, Petrovičová, Celnerová, Dubnová

Body: Exnerová 36 (6xP, 3xKP), Hochmanová 10 (2xP), Burdová 2 (1xKP), Alexandrová 2 (1xKP)

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec