RC Slavia Praha > U12 a U14 vyrazili na první ročník turnaje Heidelberg-TR

U12 a U14 vyrazili na první ročník turnaje Heidelberg-TR

25.9.2018

Jelikož je snahou nás trenérů i celého klubu pestrý program tréninků, turnajů a zápasů, přidali jsme do nabitého sportovního kalendáře další zahraniční akci.

S kategoriemi U12 a U14 jsme vyrazili na první ročník turnaje Heidelberg-TRY, pořádaný heidelberským klubem SC Neuenheim 02. Nejednalo se vlastně ani tak o první ročník, jako spíše o navázání na úspěšný mládežnický turnaj, který se konal ve stejném klubu naposledy před 20ti lety.

Pořadatel nám v průběhu akce zajistil stravování i ubytování ve stanech přímo na hřišti. Po celou dobu jsme měli k dispozici celé zázemí klubu. K tomu ještě přidal výlet lodí pro všechny hostující týmy. Atmosféra byla skvělá, všichni velmi přátelští a pohostinní.

Na turnaji se sešlo 6 mužstev kategorie U12 a 10  v kategorii U14

U12

Jak už bývá pravidlem, nevyšel nám úvod do turnaje. První zápas proti SG TSW – SCN jsme těsně prohráli 3:4 na položení. Ve druhém zápasu jsme narazili na budoucího vítěze turnaje, tým SC80 Frankfurt, který nám dal lekci z tvrdosti a kolektivní hry a přejel nás 0:8. Naši kluci ani Eliška to nevzdali, semkli se a do třetího zápasu proti francouzským Stade Francais nastoupili s obrovským odhodláním a chutí po vítězství. Nakonec z toho byl nádherný zápas s lepším koncem pro nás, kdy jsme vyhráli 3:1. Soupeři jsme toho opravdu moc nedovolili, začala fungovat skládka i obrana jako celek. Výsledek naše borce povzbudil natolik, že do posledního zápasu dne nastoupili a rvali se jako praví lvi. S týmem Berliner RC jsme vydřeli těsné vítězství, když jsme na 3:2 pokládali z poslední akce.

Po prvním dni jsme byli na děleném druhém místě se třemi dalšími týmy, rozhodnout se mělo v neděli ráno.

V neděli nás čekal poslední zápas ve skupině a tabulkově nejslabší tým skupinových bojů, RG Heidelberg, který má hřiště v těsném sousedství pořadatele. Věděli jsme, že pokud chceme pomýšlet na medaile, musíme vyhrát. S tím jsme do zápasu i vlítli a po poločase vedli 3:0. Na konci zápasu výsledek hovořil pro nás v poměru 5:1. Do boje o finále jsme šli, stejně jako náš soupeř Berliner RC, z děleného druhého místa. V tomto zápase jsme si vybrali snad všechnu smůlu na dlouho dopředu. Za stavu 1:1 jsme soupeře tlačili u jeho brankoviště, míč jsme donesli do brankoviště, ale položili na těla bránících hráčů. Měl následovat mlýn na 5ti metrech pro útočící stranu, ale rozhodčí chybně nařídil mlýn pro soupeře. Soupeř se tak nejen ubránil tlaku, ale z následné akce i skóroval. Bohužel to bylo pouze jedno s mnoha pochybení sudího, který nás svými chybami tlačil stále níže. Jako kdyby neexistovala pravidla o offsidech, bráně do rucku, hraní na zemi atd. To vše vyústilo ve frustraci hráčů, kteří znali pravidla snad mnohem lépe než samotný sudí. Zápas jsme prohráli 1:3. V posledním zápase o bronzovou medali, jehož rozhodování se ujala Dana Teagarden, hlavní rozhodčí turnaje, jsme vyzvali opět Stade Francais. Soupeř se na nás lépe připravil a byl mnohem bojovnější. V základní hrací době jsme uhráli remízu 2:2. V následném prodloužení jsme byli aktivnější a ve druhém nastavení se nám proto povedlo položit a zakončit celý turnaj vítězně.

Z turnaje si odvážíme pohár za třetí místo a kupu únavy, co je ale důležitější: obrovské množství zkušeností a radosti ze skvěle stráveného víkendu.

Výchova mladých hráčů v Německu potvrdila svou vysokou kvalitu. Obecně byli hráči samostatní, kreativní a velmi dobře připravení, což si s sebou jistě ponesou i do starších kategorií.

U14

Dvě skupiny po pěti mužstvech. To bylo rozlosování pořadatele v kategorii U14.

Našich 16 hráčů se na turnaj velmi těšilo a bylo to vidět i na předvedené hře.

Los turnaje byl pro nás velmi dobrý, rozjížděli jsme se od nejslabších soupeřů, i když nás jako jediný tým čekalo odehrát všechny čtyři utkání (ostatní měli jen tři a dohrávali skupinu v neděli ráno).

V prvním utkání jsme narazili na tým TSV Handschuhsheim II který  jsme porazili 25:0 (ve skupině se nekopali konverze).

Jako druhý byl domácí tým SC Neuenheim nad kterým jsme zvítězili 10:0. Po obědě jsme nastoupili proti Münchner RFC a zvítězili 15:5. Síly ubývaly a tak do posledního utkání proti SC 80 Frankfurt byl tým už značně vyčerpán. Nicméně jsme odehráli slušný první poločas

byť jsme prohrávali 10:5, ve druhém po sérii chyb soupeř ještě 5x skóroval a zaslouženě vyhrál 35:5.

I tak jsme obsadili ve skupině pěkné druhé místo a mohli se těšit na nedělní semifinále s Pařížským mužstvem Stade Francais, které prozatím neobdrželo v turnaji ani bod.

To se bohužel nepodařilo ani nám a zaslouženě jsme prohráli 26:0 za čtyři obdržené pětky a tři konverze. Ve druhém poločase jsme zlepšili rojovou hru a dokázali si vypracovat několik fází. Soupeř disponoval skálopevnou obranou, a pokud jsme přišli o balón tak hrozil protiútoky hlavně přes útok, kde byl velmi nebezpečný.

Čekal nás zápas o třetí místo, které bychom před turnajem brali všema deseti. Tým TSV Handschuhsheim I  byl téměř domácí, protože sídlil v těsné blízkosti pořadatelského klubu. Soupeř měl v mužstvu téměř třetinu děvčat, ale slabina to rozhodně nebyla. Rozhodčí byl velmi přísný a tak často pískal sporné trestné kopy hlavně proti našemu mužstvu. Brzy jsme obdrželi první pětku a následný kop. Hráči se kousli a po poločase srovnali na 7:7

Bohužel nedisciplinovanost našeho týmu nám brala naději na vítězství a tak jsme po rychlé rozehrávce obdrželi body po křídle.Stav 7:12 vydržel i po našem závěrečném tlaku a tak na nás zbyly nepopulární brambory. Hráči byli smutní, ale celkově předvedli na turnaji velmi slušný výkon.

Turnaj vyhrál Stade Francais, který v prodloužení porazil SC 80 Frankfurt 3:0 trestným kopem.

Děkujeme za možnost nabrat cenné zkušenosti a tmelit partu. Za týden nás čeká domácí zápas proti RC Mounfield Říčany B