RC Slavia Praha > Týmy > Kadeti U16 > U16 zájezd Itálie

U16 zájezd Itálie

23.4.2019

Kategorie  U16 byla přes Velikonoce na zájezdu v Itálii.

V rámci zájezdu jsme sehráli přátelské utkání s mužstvem Benetton Rugby Treviso.  V tomto utkání jsme opět zaspali začátek utkání a o poločase jsme prohrávali 39:0.

V druhém poločase se nám podařilo  zlepšit naší hru a dvakrát  položit pětku . Konečný výsledek  byl  62:12 pro mužstvo Trevisa .

Soupeř nám ukázal zejména v útoku že v jednoduchosti síla .  Jejich okamžitá podpora útočícího hráče nám dělala velké problémy .

Pokud jsme však byli aktivní i domácí hráči pod tlakem vytvářeli chyby. Utkání pro nás bylo velkou zkušeností. V neposlední řadě musíme připomenout že mužstvo Trevisa je složené z nejlepších hráčů celé provincie.

Druhý den jsme  se zúčastnili turnaje ve městečku Oderzo  kde jsme sehráli 4 utkání . V prvním utkání jsme podlehli mužstvu z Walesu  když jsme byli málo aktivní a hráči měli strach skládat jelikož na hřišti nebylo moc trávy ale spíše písek.

Po překvapivém zjištění hráčů i trenérů že se o tento zázračný povrch moc neodřou naše mužstvo vystupňovalo svoje výkony a zbylé tři zápasy jsme odehráli v plném  nasazení .

V celkovém hodnocení turnaje jsme obsadili 3.místo.  Turnaj v Oderzo byl velice dobře organizovaný a před začátkem turnaje všechny mužstva přivítala na radnici starostka města .

V rámci zájezdu jsem absolvovali i několik výletů ( Vicenza , Caorle , Trieste ..) .