RC Slavia Praha > U18: Říčany - Slavia 31-7 (14-0)

U18: Říčany - Slavia 31-7 (14-0)

21.5.2017

Konečné čtvrté místo v mini tabulce TOP4 nás poslalo k bojům o medaile do Říčan proti v této sezóně neporaženému domácímu Rugby Clubu. Se stejným soupeřem jsme se potkali už minulou neděli. K dnešnímu zápasu jsme ale nemohli počítat s hráči z U16, kteří odcestovali k mistrovskému utkání do Brna.

1 Doubek, 2 Pažout, 3 Rechtig - 4 Zahrádka, 5 Kubeš - 6 Jech, 8 Usov, 7 Benko - 9 Miřácký, 10 David - 11 Brunclík - 12 Veselý (c), 13´Ševčík - 14 Hobzík - 15 Pospíšil.
Na střídání Rohlík, Krois, Očenášek

Říčany šly už ve 3. minutě do rychlého vedení 7-0. Slávisté hlavy nesvěsili a na dlouhou dobu zatlačili domácí na jejich polovinu. Od vyrovnání skóre je vždy nakonec oddělila nevydařená finální fáze útoku, nebo nějaký druh osobní chyby. Nedokázali ale pokrýt všechny protiútoky a Říčany tak v 18. minutě navýšily vedení o 14 bodů.

V začátku druhé půle bylo ještě vše otevřené. Oba soupeři se přetahovali o území i o míč. K vidění byla vidět spousta mlýnů, trestných kopů i autů. Jeden trestných kopů domácí využili a vedli tak již o 17 bodů. To, že Říčany jsou v tomto zápase lepším týmem ukázala pětiminutovka okolo 30. minuty, kdy po dvou slepených pětkách i s konverzí narostlo jejich vedení o 31 bodů. I tak se slávisté poctivou hrou svých bodů dočkali, těsně před koncem dokázal kapitán Patrik Veselý projít okolo šesti protihráčů a položit pod háčko. Kuba Pospíšil pak snadno prokopl.

Svým výkonem dokázali slávisté přispět k vysoké úrovni semifinále. Jejich výkon by zcela jistě stačil na kteréhokoliv jiný tým z naší ligy. Sportovně je potřeba uznat, že Říčany jsou ale dnes nejen nad naše síly, ale i nad síly kteréhokoliv z dalších soupeřů. O to víc potěší pochvala z říčanského realizačního týmu, že slávisté dnes byli jeden z nejtěžších soupeřů, se kterým se letos potkali.

O 3. místo se tak utkáme s Tatrou, která dnes prohrála s Dragonem. Utkání se bude hrát v den oslav 90. výročí založení RC Slavia a ve hře je příslib soupeře, že toto utkání bude ochoten odehrát na našem hřišti, právě v rámci oslav.

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec