RC Slavia Praha > U18: Říčany - Slavia 31-7 (14-0)

U18: Říčany - Slavia 31-7 (14-0)

21.5.2017

Konečné čtvrté místo v mini tabulce TOP4 nás poslalo k bojům o medaile do Říčan proti v této sezóně neporaženému domácímu Rugby Clubu. Se stejným soupeřem jsme se potkali už minulou neděli. K dnešnímu zápasu jsme ale nemohli počítat s hráči z U16, kteří odcestovali k mistrovskému utkání do Brna.

1 Doubek, 2 Pažout, 3 Rechtig - 4 Zahrádka, 5 Kubeš - 6 Jech, 8 Usov, 7 Benko - 9 Miřácký, 10 David - 11 Brunclík - 12 Veselý (c), 13´Ševčík - 14 Hobzík - 15 Pospíšil.
Na střídání Rohlík, Krois, Očenášek

Říčany šly už ve 3. minutě do rychlého vedení 7-0. Slávisté hlavy nesvěsili a na dlouhou dobu zatlačili domácí na jejich polovinu. Od vyrovnání skóre je vždy nakonec oddělila nevydařená finální fáze útoku, nebo nějaký druh osobní chyby. Nedokázali ale pokrýt všechny protiútoky a Říčany tak v 18. minutě navýšily vedení o 14 bodů.

V začátku druhé půle bylo ještě vše otevřené. Oba soupeři se přetahovali o území i o míč. K vidění byla vidět spousta mlýnů, trestných kopů i autů. Jeden trestných kopů domácí využili a vedli tak již o 17 bodů. To, že Říčany jsou v tomto zápase lepším týmem ukázala pětiminutovka okolo 30. minuty, kdy po dvou slepených pětkách i s konverzí narostlo jejich vedení o 31 bodů. I tak se slávisté poctivou hrou svých bodů dočkali, těsně před koncem dokázal kapitán Patrik Veselý projít okolo šesti protihráčů a položit pod háčko. Kuba Pospíšil pak snadno prokopl.

Svým výkonem dokázali slávisté přispět k vysoké úrovni semifinále. Jejich výkon by zcela jistě stačil na kteréhokoliv jiný tým z naší ligy. Sportovně je potřeba uznat, že Říčany jsou ale dnes nejen nad naše síly, ale i nad síly kteréhokoliv z dalších soupeřů. O to víc potěší pochvala z říčanského realizačního týmu, že slávisté dnes byli jeden z nejtěžších soupeřů, se kterým se letos potkali.

O 3. místo se tak utkáme s Tatrou, která dnes prohrála s Dragonem. Utkání se bude hrát v den oslav 90. výročí založení RC Slavia a ve hře je příslib soupeře, že toto utkání bude ochoten odehrát na našem hřišti, právě v rámci oslav.