RC Slavia Praha > U18: Slavia - Říčany 5-22 (0-17)

U18: Slavia - Říčany 5-22 (0-17)

15.5.2017

V netradiční termín v neděli odpoledne jsme přivítali tradičního soupeře. Na Slavii přijeli mnoho zápasů neporažení junioři z RC Říčany. Těžšího soupeře jsme si na potvrzení vzrůstající formy vybrat nemohli.

Tento zápas už neměl na konečné podobě tabulky TOP4 nic změnit. Tedy, nezměnil by, kdyby Tatra z nepochopitelných důvodů nedala přednost soukromým zájmům v podobě výletu několika hráčů do Francie a na Dragon tak vůbec nedorazila. Díky předpokládané kontumaci jejich zápasu jsme se tak mohli v případě vítězství posunout na třetí místo.

1 Rohlík, 2 Pažout, 3 Očenášek - 4 Zahrádka, 5 Doubek - 6 Jech, 8 Usov, 7 Hobzík - 9 Procházka, 10 Veselý (c) - 11 Miřácký, 12 David, 13 Ševčík, 14 Havelka - 15 Pospíšil

Na střídání Krois, Benko a Brunclík.

Sestavu tak doplnili Max Procházka a Franta Havelka z U16.

Z celkového projevu utkání bylo zřejmé, že pro oba týmy bylo těžké hledat motivaci. Nesoustředěný výkon hostů dostával do šance slávisty. Naopak osobní a taktické chyby slávistů dostávali do šancí říčanské. Díky dvěma slepeným pětkám mezi 13. a 18. minutou a proměněnému trestnému kopu tak v poločase vedli Říčany o 17 bodů. Druhá půle měla podobný průběh. Říčany na jejím začátku navýšily vedení o 22 bodů a v 28. minutě se po sérii trestných kopů v pětimetrovce soupeře podařilo rojem upravit skóre na konečných 5-22. Pětku nakonec přiklepl Kuba Doubek.

Slávisté asi předvedli letošní maximum. Opět byly velmi solidní mlýny, dokázali jsme uhrát všechny naše a navíc nejméně jeden soupeři vzít, a naopak tristní auty, kdy nám soupeř bral v podstatě všechny míče. Chybí mi prvek překvapení, párkrát jsme nevyužili možnost zahrát rychlý aut a přesunout těžiště hry od vlastního brankoviště. Penalty se nemusí zahrávat jen kopem do autu, ve kterých nejsme úplně jistí, je ještě možnost volit mlýn, které máme solidní.

V dalším kole, pravděpodobně opět v sobotu, si tak toto utkání zopakujeme v Říčanech při semifinále.