RC Slavia Praha > U18: Slavia - Tatra 12-14 (5-7) - Utkání o 3. místo

U18: Slavia - Tatra 12-14 (5-7) - Utkání o 3. místo

29.5.2017

Poslední utkání letošní sezony se odehrálo díky vstřícnosti našeho soupeře na našem hřišti v Edenu. Hlavním důvodem byla celodenní akce oslav 90. výročí založení RC Slavia Praha.

Zápas o bronz byl tak jedním z hlavním taháků oslav. V Edenu bylo krásné letní počasí s teplotami okolo 25°C. Fajn pro diváky, ale velmi náročné
pro hru.

Hráče přivedl na hřiště hlavní rozhodčí Matěj Rázga. Slávisté byli připraveni k zápasu v počtu 20 hráčů. Podařilo se vyléčit takřka všechna
zranění z průběhu sezóny. O motivaci k zápasu bylo postaráno. Na druhé straně hřiště stál stejně motivovaný a silný soupeř ze Strahova.

1 Doubek, 2 Pažout, 3 Richtig - 4 Zahrádka, 5 Kubeš - 6 Jech, 8 Usov, 7 Benko - 9 Miřácký, 10 David - 11 Hobzík - 12 Veselý (c), 13 Ševčík, 14
Haník - 15 Pospíšil.
Na střídání: Očenášek, Krois, Rohlík, Brunclík, Vachata

Zápas začal ve slušném tempu. Ani jeden tým nepustil soupeře ke skorování, i když příležitosti byly na obou stranách. První tak udeřila v 19.
minutě Tatra, když po autu v u naší pětimetrovky dokázala rojem dotlačit míč do brankoviště a bodovat, vedla díky tomu o 7 bodů. Slávisté
dokázali rychle odpovědět podobným způsobem ve 23. minutě. Rovněž po autu před brankovištěm Tatry. U rohového praporku se dokázal prosadit Artem a položil první pětku. Slávisté stáhli skóre na rozdíl dvou bodů. Z těžkého úhlu se nepodařilo umístit konverzi. Poločas tak skončil 5-7.

Na začátku druhého poločasu zvýšila Tatra svůj náskok o 9 bodů. Soupeř dokázal využít hru ve výhodě za vysokou skládku a položil přímo pod
háčko. Slávisté dokázali odpovědět po pěti minutách. David Miřácký po dlouhém překopu dokázal úžasným během dostihnout protihráče a složit ho.
 Díky následnému trestnému kopu za držení míče na zemi jsme získali územní převahu a po rozehrávce se opět prosadil Artem. Díky úspěšné konverzi Kuby Pospíšila se stav utkání opět snížil na rozdíl pouhých dvou bodů.
V 16. minutě musel hřiště opustit po žluté kartě Patrik. Po předchozím varování došlo ke druhé rvačce do které se zapojil. Tatra se tak dostala více do hry, měla větší držení míče i územní převahu. Slávisté dokázali deset minut oslabení ustát. Stálo je to ale spoustu sil, které pak chyběly na konci zápasu ke zvýšení tlaku na soupeře a díky tomu možnosti obratu skóre. Zápas tak skončil vítězstvím Tatry 14-12.

Prohrát o dva body v takovémto zápase bylo opravdu hořké. Nelze se divit, že se po závěrečném hvizdu objevily slzy a málokomu bylo do řeči.

Přesto jsem přesvědčený, že celá tato sezóna 2016-2017 byla úspěšná. V základní části třetí místo. A v nadstavbě po naprostém zatmění v Brně
postupné zmrtvýchvstání. K úspěchu chybělo málo. Statistika se na to ohlížet nebude. Na výsledky této sezóny si ale za rok za dva už nikdo
nevzpomene. Hráči si ale ve svých srdcích ponesou něco jiného: fantastickou partu, která se letos sešla. Což se ukázalo i v průběhu třetího
poločasu. Určitě je čeká ještě hodně společných úžasných zážitků. A to jak na hřišti, tak mimo něj. Protože ragby není jen sport, ale i způsob
života. A ten jejich se teprve rozjíždí.

Velká část současného týmu se příští sezónu posune do dospělé kategorie. Později je doplní další mladší hráči. A postupně další. V mládežnických
kategoriích je dnes na Slavii přes 100 dětí. Pro ročník 1998/1999, kteří se na turnaje scházeli v devíti nebo deseti lidech, to musí být
neuvěřitelné. Přesto můžou být pro tyto děti vzorem. Dokázali projít na Slávii všemi kategoriemi až do dospělých. A před všemi tak stojí poslední
mety: A-tým. A titul mistra ČR.

Chtěl bych poděkovat hlavně Vencovi Veselému - legendě slávistického ragby - za to, že s kluky strávil přes deset let života.

Další díky klukům, kvůli kterým mě tak baví ragby a v příští sezóně už budou hrát za dospělé: