RC Slavia Praha > Účast nejmladší kategorie U8 na celostátním turnaji v Ostravě

Účast nejmladší kategorie U8 na celostátním turnaji v Ostravě

7.6.2017

Sobota 3. června patřila v Ostravě ragby. Na městském stadiónu probíhal první den mistrovství Evropy mužů v sedmičkovém ragby a hned vedle celostátní přebor ragby hráčské kategorie U8 na které náš klub nemohl chybět.

Turnaj jsme vyrazili odehrát s 11 hráči, kteří v průběhu několika posledních měsíců pracovali na trénincích naplno a prokázali největší nárůst formy a zdravého hladu po hře. Dlouhodobě jádro našeho týmu hvězd tvoří hráči mladšího ročníku a to se odrazilo i na nominaci na toto klání. Až na 2 omluvenky všichni přijali výzvu. Jeli jsme zhodnotit zkušenosti nasbírané v nejvyšší výkonnostní kategorii, ve které jsme v jarní části sezóny pravidelně nastupovali na regionálních turnajích.

 

Ročník 2010:

Barták Josef

Hejduk Matěj

Jakimeczko Jáchym

Pekárek Tobiáš

Téglás Erik

Ročník 2009:

Černý Jan

Derner Antonín              

Kačírek Matěj

Muller Christian

Pangrác David

 

Veselý TondaV dopolední části jsme narazili na silnější soupeře z Čech. Oproti poslednímu turnaji v Babicích jsme zlepšili skládku i práci v kontaktu. Díky zlepšené obraně jsme s týmy, se kterými jsme se na posledním turnaji trápili, odehráli mnohem vyrovnanější zápasy a v silovém pojetí hry jsme nijak nezaostávali. Odpoledne pak patřilo spíše konfrontacím z týmy z Moravy. Byla to pro nás velká neznáma a i přes to jsme dopadli lépe, než z týmy z Čech. Těsně jsme prohráli s Ostravy a dokázali jsme porazit Vyškov.

Deficit oproti ostatním týmům máme u nejmladší kategorie v rychlosti i velikosti hráčů. I přes to, že proti většině soupeřům byli kluci o hlavu menší rvali se na hranici svých sil. Nestalo se nám, že bychom ze strachu vynechali jedinou skládku. Rychlost a krátké nohy jsou však naší největší starostí a v této dovednosti jsme se v průběhu celého jara posunout nedokázali. Herních zkušeností jsme posbírali spoustu. Zkušenosti jsme sbírali i hrou za spojený tým Barbariens, který nastupoval namísto rezervního týmu Tatry, která nepřicestovala v dostatečném počtu. V tomto složeném týmu se vystřídali v průběhu turnaje všichni naši svěřenci. Na hřišti nečekali na to, co vymyslí ostatní a hráli mnohem aktivněji a opakovaně pokládali pětky i silnějším soupeřům.

Radost z vlastního turnaje jsme ve volných chvílích prokládali fanděním na hlavním stadiónu. Každou delší pauzu mezi zápasy jsme trávili v ochozech a bouřlivě fandili každému, kdo zrovna hrál. Odměnou byla klukům společná fotka s naší sedmičkovou reprezentací i vlaječky od Izraelského realizačního týmu.

Věřím, že si kluci odnesou i hezké vzpomínky na společnou cestu vlakem, kdy se hrály společenské hry všeho druhu od šachů až po karty.

 

               

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec