Víkend na Moravě plný ragby

29.4.2019

U14 se o víkendu zúčastnilo tradičního Dragon Cupu v Brně.

18 hráčů odcestovalo v sobotu v brzkých ranních hodinách do dějiště turnaje.

První den jsme odehráli s bilancí 1 výhra proti ukrajinskému mužstvu Irpen a dvě prohry s domácím Dragonem a Pragovkou.

Hlavní událost nás však teprve čekala a to ligový zápas proti RC Dragon Brno, který byl naplánován na 18:00

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně a motivováni. Brzy jsme se ujali vedení 5:0, ale soupeř do poločasu srovnal.

Nic jsme nevzdali a ve druhém poločase zvýšily obrátky. Soupeř nás potrestal pětkou z trestného kopu a následně za vysokou skládku před pětkovištěm jsme obdrželi trestnou pětku.

V závěru utkání jsme snížili na konečných 17:19

Hráči nechali na hřišti všechno a z tohoto pohledu se jim nedá nic vytknout.

Zápas patřil mezi naše nejpovedenější a škoda jen, že chyběli hráči, kteří se nám v jarní části neobjevili v žádném z odehraných ligových zápasů.

Naopak bych chtěl velmi poděkovat Tedeášovi Rohlíčkovi hráči kategorie U12, který nám pomohl jak v turnaji tak ve zmiňovaném zápase s Dragonem. Tadeáš odehrál celý zápas na útokové spojce a byl velkým přínosem pro naše mužstvo stejně jako tradiční opory Petr Bělavský, Nikita, Viktor a Matouš.

Druhý den jsme dohrávali dvě utkání z turnaje. Úspěšní jsme byli jen z poloviny a nakonec jsme obsadili na Dragon Cupu 6 místo.

Díky za pěknou reprezentaci našeho klubu!