RC Slavia Praha > Týmy > Přípravka U12 > Víkend ve znamení ragby- U12

Víkend ve znamení ragby- U12

23.10.2017

Víkend ve znamení ragby.
Tento víkend proběhl v Praze a Říčanech podzimní PYRF za účasti několika mužstev z Německa,Dánska,Ruska a Lotyšska.


Kategorie U12 odehrála svůj turnaj v Petrovicích na již 27 ročníku mládežnického turnaje PICO CUP s účastí 21 přihlášených mužstev

Vzhledem k početné Slávistické základně jsme do turnaje přihlásili dvě mužstva.I přes to jsme museli nechat ,,doma´´ třetinu hráčů která se nevešla do sestavy.
Turnaj byl rozdělen do třech základních skupin po sedmi mužstvech ze kterých se následně rozřadili do skupin o celkové umístění.
Z každé skupiny postupovaly dva nejlepší týmy do bojů o vítěze turnaje, další dva z 3 a 4 místa do skupiny Plate o celkové 7-12 místo, 5 a 6 do skupiny Bowl o 13-18 místo a poslední týmy na sedmých místech do skupiny Shield o 19-21 místo

Slavia B - mužstvo složené z hráčů,kteří se nevešli do prvního mužstva.
sestava:Altmann,Bouček,Hlavačka (C) ,Rogie,Duben,Dvořáková,Hejduk,Keller,Nápravník,Pfeffer,Poláček,Šarhan,Štufi

Mužstvo bylo převážně složeno z mladšího ročníku 2007
Hrálo v něm však sedm hráčů,kteří tuto sezónu odehráli několik regionálních turnajů v kategorii A a to celkem povedených. 
Bohužel nesehranost,individuální chyby a slabé nasazení vedlo k tomu,že se nám v celé základní skupině nepodařilo položit ani jednu pětku a po výsledcích RK Petrovice 0:3,SC Neuenheim (D) 0:2, Sparta 0:1, RC Brno Bystrc 0:5, Rugby Babice 0:1, RK Heusenstamm (D) 0:0 obsadili ve skupině poslední sedmé místo a čekali nás dvě utkání o celkové pořadí s týmy RC Rakovník a Rugby Cricket Dresden.
Hráči utkání zvládli a zvítězili na Rakovníkem 4:0 a Drážďany 2:0
Konečné umístění na 19 místě.

Slavia A
sestava:Aouissat,Belohur (C),Hemerka,Koubek,Merxbauer,Nedbal,Ouška,Pekárek,Rímský,Bačovský,Mašata,Novák,Rohlíček,Terinek

turnaj pro nás začal zápasem s pozdějším vítězem celého turnaje RC Mountfield Říčany A ,které jsme zaslouženě prohráli 1:4,další utkání proti Lotyšskému týmu RFC Livonia (LV) bylo velmi vyrovnané a soupeře jsme téměř celou dobu tlačili.Bohužel se nám nepodařilo skórovat,naopak z rychlého protiútoku jsme obdrželi jedinou pětku a prohráli 0:1.
Další soupeř Rugby Cricket Dresden je ragbyovým začátečníkem a bylo to vidět i na hře kterou jsme ovládli poměrem 8:0, proti Olomouci jsme svedli velmi dobré a vyrovnané utkání a vybojovali těsnou výhru 1:0.To bylo ze soboty vše a turnaj pokračoval v neděli dohráním zápasů ze skupiny.
První utkání proti RC Tatra Smíchov B bylo odehrané z velkou chutí a šest položených pětek tomu odpovídalo.Poslední utkání ve skupině proti HRK Heidelberg 1872 (D) bylo zápasem, který rozhodl o dalším zařazení v turnaji.Hráči to dobře věděli,ale svázané nohy nervozitou neměli.Bohužel jsme záhy po začátku obdrželi pětku středem hřiště, pak přišel z naší strany tlak,který nás usadil na polovinu soupeře po zbytek zápasu.Bohužel skálopevná obrana Heidelbergu nás do brankoviště nepustila a v samém závěru korunovala brejkem stav na 2:0 z jejich pohledu.

Skupina Plate o 7-12 místo. 
Ve skupině jsme odehráli ještě další 4 utkání (výsledek s RFC Livonia (LV) 0:1 byl započítán ze základní skupiny).
Jako první nás čekal odvěký rival Sparta.Utkání jsme zvládli a zvítězili 2:0, RK Heusenstamm (D) další soupeř z Německa a tvrdá bitva na bahnitém terénu vedla ke skóre 1:1, ruský tým RK Storm (RUS) byl naším dalším soupeřem s výsledkem 1:0 pro Slavii, jako poslední utkání jsme změřili síly s rezervou RC Mountfield Říčany B a po výsledku 3:1 jsme mohli slavit odpolední neporazitelnost.

Musím velmi pochválit hráče za nasazení a zodpovědnost se kterou k utkáním přistupovali.Bylo vidět nespočet pohledných akcí.Na druhou stranu jsme na blátivém terénu nebyli schopni zjednodušit hru a často jsme přicházeli o balóny vlastními chybami. 
Bohužel po deštivé noci se terén po několika zápasech stal nezpůsobilý a místo sprintování se spíš bruslilo. To samozřejmě do jisté míry ovlivnilo utkání.

Nemohu skrývat zklamání z toho,že se nám nepodařilo postoupit do bojů o první místa.
I přes těžkou skupinu to byl náš cíl.
Černou kaňkou na turnaji byl fakt,že za Lotyše nastoupil starší hráč, který nám v utkání položil jedinou pětku a to že pořadatel zapsal špatně výsledek z utkání s RK Heusenstamm (D) v náš neprospěch což ovlivnilo konečné umístění.

Přesto jsme rádi,že jsme si mohli zahrát kvalitní turnaj a změřit síly s těmi nejlepšími soupeři.
Ragby Zdar!
Foto:  ZDE

U12 Final standings at RK Petrovice
1. RC Mountfield Říčany A
2. RC Tatra Smíchov A
3. RC Praga Praha
4. RK Petrovice
5. HRK Heidelberg 1872 (D) 
6. RC Brno Bystrc
7. RK Heusenstamm (D)
8. RFC Livonia (LV)
9. RC Slavia Praha A
10. RC Sparta Praha
11. RC Mountfield Říčany B
12. RK Storm (RUS)
13. Rugby Babice
14. RC Olomouc
15. SC Neuenheim (D)
16. RK Speed and CSR (DK)
17. RC Tatra Smíchov B
18. RC Kralupy n/Vlt.
19. RC Slavia Praha B
20. Rugby Cricket Dresden (D)
21. RC Rakovník

  Zoom gallery

 

  

Partneři:

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

 

  

Partneři:

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec