RC Slavia Praha > Týmy > Slávistky > Zájezdy na Moravu

Zájezdy na Moravu

30.6.2019

Předposlední turnaj se odehrál v Olomouci. Protože se odhlásily Sedlčany, hrál se systémem každý s každým. První zápas jsme odehráli s Vyškovem.

Soupeřky hrály velmi chytře, Pája Čuprová řádila jako černá ruka a značnou měrou se tak podílela na vítězství Vyškova 33:17 (poločas 19:0). Ve druhém zápase proti Tatře jsme v prvním poločase dostali dvě žluté karty za vysoké skládky. Tatra dokázala přesilovky využít. V závěru prvního poločasu jsme dokázali snížit a stále jsme byli ve hře. Ve druhém poločase jsme ale úplně vypadli z role a Tatra tak nakonec zvítězila 33:5 (5:14). Třetí zápas se odehrál za silného lijáku, který kromě čar na hřišti zcela vymazal i rozdíly v technice a individuálních schopnostech. Rozhodlo tak hlavně velké nadšení domácích, kterým se na turnaji mimořádně dařilo. Olomouc zvítězila 17:0 (12:0). V posledním utkání proti Petrovicím to byla velká přetahovaná se šťastným koncem pro nás, když jsme poslední akcí zápasu zvrátili skóre na naši stranu. Zvítězili jsme 24:19 (7:14). Turnaj se nám moc nevydařil, ale pozitvní bylo, jak se bodově prosadila Terezie Březinová i jak celkem spolehlivě proměňovala konverze Jana Alexandrová.

Sestava: Dubnová, Alexandrová, Kottková, Burdová, Světlíková, Ficalová, Březinová, Drahorádová, Petrovičová, Sasková

Body: Březinová 30 (6xP), Alexandrová 8 (4xKP)

Na poslední turnaj jsme zavítali do Vyškova. Před turnajem jsme se s Olomoucí dělili o 4. místo se shodným počtem bodů. Naše skupina se nakonec ukázala jako velmi silná, její účastníci vyhráli obě semifinále i souboj o páté místo. V první zápase naší skupiny proti sobě nastoupily Petrovice a Tatra a rozešli se smírně 14:14. V prvním zápase proti Petrovicím jsme začali velmi aktivně a ujali se vedení. Pak jsme za vysoké skládky obdrželi dvě žluté karty a Petrovice dokonale využily přesilovku a otočily na poločasových 7:15. Hned v úvodu druhého poločasu se prosadila individuálně Vanessa Ficalová a po konverzi jsme snížili na rozdíl jediného bodu. Pak to byly velké šachy a přestože jsme měli trochu více ze hry, ve 4. minutě Petrovice potrestaly naši chybu v obraně. My už jsme nedokázali zareagovat a zápas jsme prohráli 14:20. V posledním zápase naší skupiny jsme nastoupili proti Tatře. Hned z výkopu jsme si nechali dát zbytečnou pětku. Vzápětí se nám podařilo vyrovnat, ale do „šatny“ jsme si nechali dát další body. Hned na začátku druhého poločasu vyrovnala Vanessa Ficalová a když jsme se v 5. minutě dostali do vedení už to vypadalo, že máme vítězství v kapse. Jenže Tatra se s prohrou nemínila smířit a těsně před koncem položila a konverzí zvrátila výsledek na svou stranu na konečných 19:21. Vzhledem k tomu, že Olomouc zvítězila ve své skupině bylo jasné, že skončíme v soutěži na 5. místě. V semifinále zvítězili Petrovice nad Vyškovem a Tatra nad Olomoucí. V zápase o 5.místo jsme jednoznačně přehráli Sedlčany výsledkem 50:0 (28:0). V zápase o 4.místo Olomouc těsně porazila Vyškov a ve finále se tentokrát prosadily Petrovice proti Tatře.

Sestava: Dubnová, Kottková, Drahorádová, Burdová, Exnerová, Alexandrová, Ficalová, Petrovičová, Sasková

Body: Exnerová 30 (6xP), Alexandrová 21 (1xP, 8xKP), Drahorádová 15 (3xP), Ficalová 10 (2xP), Kottková 5 (1xP)

V sezóně jsme podávali hodně nevyrovnané výkony. Nemáme už celkem problém předvádět dobré ragby, pokud se nám daří a máme dost sil. Na druhou stranu ztrácíme vyrovnané zápasy, hodně inkasujeme v závěrech poločasů a čtvrté zápasy až na výjimky prohráváme. Domnívám se, že je to jednoznačně nedostatečnou fyzickou kondicí a je to odraz zimní přípravy. Potěšitelné byly výkony nových hráček Terezie Březinové a Vanessy Ficalové, stejně jako výborná forma Kristýny Exnerové a stoupající výkony Jany Alexandrové a Yvett Burdové. Pokud se k nim připojí i další hráčky tak máme šanci uspět. V závěru sezóny jsme se potýkali s přísnějším trestáním vysokých skládek, ale jak se ukazuje, je to jen ku prospěchu ragby. Okamžitě se to projevilo na kvalitě skládek a disciplíně. Pro příští sedmičkovou sezónu budeme muset zapracovat především na fyzické kondici a to hlavně v zimě. Uprostřed sezóny už je pozdě.