RC Slavia Praha > Týmy > Slávistky > Zájezdy na Moravu

Zájezdy na Moravu

30.6.2019

Předposlední turnaj se odehrál v Olomouci. Protože se odhlásily Sedlčany, hrál se systémem každý s každým. První zápas jsme odehráli s Vyškovem.

Soupeřky hrály velmi chytře, Pája Čuprová řádila jako černá ruka a značnou měrou se tak podílela na vítězství Vyškova 33:17 (poločas 19:0). Ve druhém zápase proti Tatře jsme v prvním poločase dostali dvě žluté karty za vysoké skládky. Tatra dokázala přesilovky využít. V závěru prvního poločasu jsme dokázali snížit a stále jsme byli ve hře. Ve druhém poločase jsme ale úplně vypadli z role a Tatra tak nakonec zvítězila 33:5 (5:14). Třetí zápas se odehrál za silného lijáku, který kromě čar na hřišti zcela vymazal i rozdíly v technice a individuálních schopnostech. Rozhodlo tak hlavně velké nadšení domácích, kterým se na turnaji mimořádně dařilo. Olomouc zvítězila 17:0 (12:0). V posledním utkání proti Petrovicím to byla velká přetahovaná se šťastným koncem pro nás, když jsme poslední akcí zápasu zvrátili skóre na naši stranu. Zvítězili jsme 24:19 (7:14). Turnaj se nám moc nevydařil, ale pozitvní bylo, jak se bodově prosadila Terezie Březinová i jak celkem spolehlivě proměňovala konverze Jana Alexandrová.

 

Sestava: Dubnová, Alexandrová, Kottková, Burdová, Světlíková, Ficalová, Březinová, Drahorádová, Petrovičová, Sasková

Body: Březinová 30 (6xP), Alexandrová 8 (4xKP)

Na poslední turnaj jsme zavítali do Vyškova. Před turnajem jsme se s Olomoucí dělili o 4. místo se shodným počtem bodů. Naše skupina se nakonec ukázala jako velmi silná, její účastníci vyhráli obě semifinále i souboj o páté místo. V první zápase naší skupiny proti sobě nastoupily Petrovice a Tatra a rozešli se smírně 14:14. V prvním zápase proti Petrovicím jsme začali velmi aktivně a ujali se vedení. Pak jsme za vysoké skládky obdrželi dvě žluté karty a Petrovice dokonale využily přesilovku a otočily na poločasových 7:15. Hned v úvodu druhého poločasu se prosadila individuálně Vanessa Ficalová a po konverzi jsme snížili na rozdíl jediného bodu. Pak to byly velké šachy a přestože jsme měli trochu více ze hry, ve 4. minutě Petrovice potrestaly naši chybu v obraně. My už jsme nedokázali zareagovat a zápas jsme prohráli 14:20. V posledním zápase naší skupiny jsme nastoupili proti Tatře. Hned z výkopu jsme si nechali dát zbytečnou pětku. Vzápětí se nám podařilo vyrovnat, ale do „šatny“ jsme si nechali dát další body. Hned na začátku druhého poločasu vyrovnala Vanessa Ficalová a když jsme se v 5. minutě dostali do vedení už to vypadalo, že máme vítězství v kapse. Jenže Tatra se s prohrou nemínila smířit a těsně před koncem položila a konverzí zvrátila výsledek na svou stranu na konečných 19:21. Vzhledem k tomu, že Olomouc zvítězila ve své skupině bylo jasné, že skončíme v soutěži na 5. místě. V semifinále zvítězili Petrovice nad Vyškovem a Tatra nad Olomoucí. V zápase o 5.místo jsme jednoznačně přehráli Sedlčany výsledkem 50:0 (28:0). V zápase o 4.místo Olomouc těsně porazila Vyškov a ve finále se tentokrát prosadily Petrovice proti Tatře.

 

Sestava: Dubnová, Kottková, Drahorádová, Burdová, Exnerová, Alexandrová, Ficalová, Petrovičová, Sasková

Body: Exnerová 30 (6xP), Alexandrová 21 (1xP, 8xKP), Drahorádová 15 (3xP), Ficalová 10 (2xP), Kottková 5 (1xP)

 

V sezóně jsme podávali hodně nevyrovnané výkony. Nemáme už celkem problém předvádět dobré ragby, pokud se nám daří a máme dost sil. Na druhou stranu ztrácíme vyrovnané zápasy, hodně inkasujeme v závěrech poločasů a čtvrté zápasy až na výjimky prohráváme. Domnívám se, že je to jednoznačně nedostatečnou fyzickou kondicí a je to odraz zimní přípravy. Potěšitelné byly výkony nových hráček Terezie Březinové a Vanessy Ficalové, stejně jako výborná forma Kristýny Exnerové a stoupající výkony Jany Alexandrové a Yvett Burdové. Pokud se k nim připojí i další hráčky tak máme šanci uspět. V závěru sezóny jsme se potýkali s přísnějším trestáním vysokých skládek, ale jak se ukazuje, je to jen ku prospěchu ragby. Okamžitě se to projevilo na kvalitě skládek a disciplíně. Pro příští sedmičkovou sezónu budeme muset zapracovat především na fyzické kondici a to hlavně v zimě. Uprostřed sezóny už je pozdě.

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec