RC Slavia Praha > Týmy > Junioři U19 > Ženy XV 2019: Tatra/Donau - Spatria

Ženy XV 2019: Tatra/Donau - Spatria

30.9.2019

V neděli 29.9.2019 nastoupila Spatria proti týmu Tatra/Donau Wien a k vidění byl dramatický a kvalitní zápas o první místo v základní části XV série žen. Jak je u Spatrie zvykem, utkání zahájila velkým náporem, ale tentokrát jim soupeřky nedovolily skórovat.

Naopak postupně vyrovnaly hru a a začaly si vytvářet šance. Zvláště nebezpečně vypadaly situace, kdy Tatra/Donau přesunula útočnice proti rojnicím Spatrie a dokázala si tak vytvořit lokální přečíslení. Oba týmy z každé příležitosti přecházely do protiútoku a využívaly opakované trestné kopy k maximálnímu zisku území. První body tak padly až ve 26' po individuální akci Jany Urbanové. Po úspěšné konverzi Pavly Zahrádkové tak Spatria vedla 0:7. Hned po výkopu naopak využila Tatra/Donau chyb soupeřek a po sérii trestných kopů ve 32' došlo k vyrovnání skóre. Navíc rozhodčí udělila žlutou karta hráčce Spatrie pro opakované technické přestupky. Do konce poločasu se pak už nic důležitého neudálo. 

Druhý poločas začal tak jako první končil. Tatra/Donau se pomalu začala prosazovat v útoku. Naštěstí pro Spatrii nedokázala využít dvě nebo tři jasná přečíslení před brankovištěm ke změně skóre. Znovu se potvrdilo rčení nedáš dostaneš a v 11'  po akci celého týmu strhla vedení Jana Kaňková na stranu Spatrie 7:12. Pak dostala žlutou kartu hráčka Tatry/Donau, ale Spatria rovněž nedokázala přesilovku využít. Na obou týmech se začala projevovat únava z vysokého tempa hry a  také fyzická kondice lídrů. Spatria pomalu začala přebírat otěže zápasu do svých rukou. Zkušeně začala řídit tempo hry, zatlačila soupeřky těsně před brankoviště a ve 32' po sérii pick and go akcí zvýšila Tereza Haffnerová vedení na 7:17. Krátce na to byla podruhé vyloučena hráčka Tatry/Donau a to je definitivně zlomilo.  Ve 38' utekla Pavla Zahrádková a zvýšila vedení na 7:22. V samém závěru ještě Pavla Zahrádková proměnila trestný kop a ukončila zápas s výsledkem 7:25.

Ve vyrovnaném zápase oba týmy předvedly mnoho pěkných akcí a diváci si rozhodně museli přijít na své. Nakonec rozhodla větší vůle po vítězství, fyzická kondice a také lepší sehranost ve standardních situacích. Zápas také ukázal, že se hráčky obtížně vypořádávají s přísnějším posuzováním především opakovaných technických přestupků. Nedokáží takticky reagovat na změnu počtů hráček na hřišti a využívat případnou přesilovku. Na druhou stranu se rozhodně začíná projevovat přísnější metr rozhodčích u vysokých skládek. Hráčky lépe chápou techniku skládky a snaží se jí držet. Spatrie si vítězstvím zajistila semifinále i finále (o první nebo třetí místo) na domácí půdě. Ty se odehrají po reprezentační přestávce 19. a 26.10.2019. Určitě se máme na co těšit.

Sestava: Dubnová, Philippe, Rousová, Holčíková, Malá, Šmejdová, Urbanová, Haffnerová, Hladilová, Zahrádková, Nejezchlebová, Kaňková, Švecová, Hrubá, Drátovská, Kottková, Sasková, Laubová, Alexandrová, Navarová, Burdová

Body: Zahrádková 12 (1xP, 1xKP, 1xTK), Urbanová 5 (1xP), Kaňková 5 (1xP), Haffnerová 5 (1xP)

 

 

 

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec