Ženské ragby v RC Slavia Praha

Aktuality a novinky

24.7.2009 Rozhovor s Kačkou Kulovou na iDNES.cz

19.7.2009 Slávistky: Letní příprava a program

Léto už je v plném proudu, od posledního turnaje uteklo hodně času a tak zde chci napsat jen pár řádků o tom, jak letní čas trávíme my:) více

17.6.2009 Slávistky: Turnaj Dragon 7

V neděli 14.6. jsem odjeli na poslední turnaj Mistrovství ČR žen v sedmičkovém ragby do Brna. Za nádherného počasí jsme v prvním zápase Spartě moc více

3.6.2009 Slávistky: Turnaj v Edenu

V sobotu 30.5.2009 jsme odehráli ženský turnaj v sedmičkovém ragby v Edenu. Domníval jsem se, že domací prostředí bude pro nás výhodou. Opak byl pravdou, ještě nikdy jsme nepodali výkon, který by se tolik lišil od naší papírové formy. více

25.5.2009 Pozvánka na turnaj MČR žen a dívek v Sevens

Zveme vás na 7. Turnaj Mistrovství ČR žen a dívek v sedmičkovém ragby sezóny 2008/2009, který se koná v sobotu 30.5.2009 od 10.00 do 15.30 na hřišti RC Slavia Praha v Edenu. více

27.4.2009 Turnaj žen a dívek Přelouč 7 Před zápasem (foto Jiří Jura)

Se třemi nováčky v sestavě jsme vyrazili na druhý turnaj sezóny do Přelouče. V prvním utkání ve skupině proti Spartě sice ve 2' otevřela skóre po individuální akci kapitánka Kateřina Kulová, pak jsme se už jenom bránili. Neměli jsme tlak ve mlýnu, špatně jsme čistili po kontaktu a přicházeli tak často o balón. Rovněž příjem balónu po výkopu byl katastrofální. Sparťanky postupně zvyšovaly náskok až na konečné skóre 5:27.  více

14.4.2009 Slávistky: Turnaj žen a dívek Tatra 2009

Se sestavou zdecimovanou jak odchody tak zraněními a nemocemi jsme vstoupili do jarní sezony turnajem na Tatře Smíchov. Bohužel poněkud neúspěšně.  Další turnaj se hraje na Spartě. více

20.10.2008 Slávistky: Opět vítězství, tentokrát v Přelouči

V prvním zápase proti proti Sedlčanům jsme nehráli moc dobře. Hned z výkopu jsme sice získali míč a Bára Papoušková položila pětku, ale to bylo v prvním poločase z naší strany vše. Naopak Sedlčany v páté minutě vyrovnaly na 5:5. Druhý poločas jsme už hráli soustředěněji a po pětkách Báry Papouškové, Bětky Bouškové a Kateřiny Kulové a jedné proměněné konverzi jsme vyhráli 22:5. V zápase si odbyla svou premiéru Květa Kottková, bohužel už ve 4. minutě se zranila a musela vystřídat. více

6.10.2008 Slávistky: zpátky na zem, 2. místo ve Zlíně

V prvním zápase proti Brnu jsme začali seběvědomě a hned z výkopu skórovala po akci celého týmu Bára Papoušková. Pak přidaly další pětky Kateřina Kulová a Iva Tošnerová. Kateřina Kulová se při konverzích nemýlila a poločas skončil 21:0. Ve druhém poločase přidala Bětka Boušková dvě a Bára Papoušková jednu pětku, Kateřina Kulová proměnila dvě konverze. Zápas tak skončil 40:0. více

29.9.2008 Slávistky: Vítězství na druhém turnaji v Brně

V neděli 28.9.2008 se v Brně konal druhý turnaj série mistrovství ČR 7 žen a dívek U19. více

16.9.2008 Slávistky: 2. místo v prvním turnaji sezóny

První turnaj sezóny 2008 - 2009 v sedmičkách žen a dívek do 19 let se konal v neděli 14.9. na našem domácím hřišti. Díky výborné organizaci Iwony Sobczykové proběhl zcela bez problémů. Přítomná zdravotní služba měla jen minimum práce a doufejme, že tento trend se potvrdí i na dalších turnajích. více

11.9.2008 Mistrovství ČR v ragby 7 žen

Tuto neděli se na našem hřišti v Edenu uskuteční turnaj žen v sedmičkách. Začátek turnaje je v 10:00 hodin. Po skončení je utkání v americkém fotbalu, od 18:00. více

12.5.2008 Slávistky: Třetí v Přelouči

Tentokrát jsme Spartu dokázali za celý zápas ohrozit jen jednou, když se po individuální akci prosadila kapitánka Kateřina Kulová. Naopak soupeřky nás zvláště v prvním poločase přehrávaly a zápas tak skončil 7:40 po poločase 0:26. více

30.4.2008 2. místo na turnaji v Petrovicích

V prvním zápase proti Spartě jsme dodrželi tradici a díky dezorganizované obraně jsme hned v první minutě inkasovali. Po dalších dvou našich hrubých chybách skončil poločas 0:19. Když v druhém poločase jsme hned v první a třetí minutě dostali další dvě pětky vypadalo to na náš debakl. Pak se ale naše hra jakoby zázrakme změnila, dostali jsme soupeřky pod tlak a po vypracovaných akcích v samém závěru snížila Bětka Boušková a Kateřina Kulová na konečných 12:31 (poločas 0:19). více

28.4.2008 Ženy: První výhry přivezeny z Vyškova – 2. místo

V prvním zápase proti Spartě jsme opět hráli velmi špatně a z první akce jsme inkasovali. Naše obrana hrála nedůsledně a dezorganizovaně a dobře hrající soupeřky dokázaly naše chyby využít. Na konci první půlky sice Bětka Boušková zachytila Sparťanskou přihrávku a snížila na 7:14, v druhé půli se už ale prosazovaly jen naše soupeřky a po čtyřech pětkách se skóre uzavřelo na konečných 7:38. více