Aktuality a novinky

11.3.2008 Listy hl.m.Prahy: Ragbyová Slavia přivítala i ženy

Nejstarší ragbyový klub u nás – pražská Slavia – si loni připomněl už 80. výročí svého založení. A i když slávisté vybojovali od roku 1928 dvanáct titulů (poslední ovšem v roce 1971), rozhodně jen minulostí nežijí. více

15.10.2007 Slávistky: Turnaj ve Zlíně

K poslednímu turnaji podzimní části ženské soutěže ve Zlíně jsme přijeli v kompletní sestavě, navíc nás ještě posílila Tereza Křiklánová z Tatry. více

9.10.2007 Slávistky: Turnaj v Přelouči

Ve třetím turnaji v Přelouči jsme v prvním zápase nastoupili proti domácím. Hned po úvodním výkopu jsme se dopustili chyby a věnovali jsme tak soupeři 7 bodů zdarma. Pak se hra ale vyrovnala a hráčky Přelouče se už tak snadno neprosazovaly. V druhém poločase se nám podařilo kapitánkou Kateřinou Kulovou skórovat. Zápas skončil vítězstvím Přelouče 21:5. více

30.9.2007 Ženy: hrál se první turnaj na domácí půdě

V neděli se v uskutečnil na Slavii další turnaj ženského ragby v sedmičkách. Přestože byl organizován trochu partizánsky na poslední chvíli, proběhl hlavně díky hlavní organizátorce Iwče Sobczykové bez problémů a všichni zúčastnění si ho užili. Kromě nádherného počasí se na tom podíleli i rozhodčí Václav Heřman a Matěj Rázga, kteří odpískali celý turnaj. více

24.9.2007 Turnaj žen 7 v Edenu

Tuto neděli se na našem hřišti v Edenu uskuteční turnaj žen 7. Turnaj bude prvním, který se uskuteční na našem hřišti a představí se na něm i naše mladé mužstvo Slávie. více

24.9.2007 Ženy: První soutěžní turnaj na Tatře

Posíleny třemi hráčkami Zlína jsme v prvním utkání proti Přelouči začaly velmi dobře a ujaly jsme se vedení pětkou kapitánky Kateřiny Kulové vedení. Ve vyrovnaném utkání jsme měly i další šance, ale nedokázaly jsme je využít. Ve druhém poločase se hra Přelouče zpřesnila a soupeřkám se podařilo dvakrát skórovat. Utkání jsme tak prohrály 12:5. více

19.6.2007 Ženy: Sedlčanská růže

Slávie začala proti Tatře ustrašeně, nechali jsme se zatlačit a místo postupu vpřed si naše hráčky pouze přihrávaly. V obraně jsme se více soustředili na udržování obranné linie než na vlastní obranu. Tatra využivala slabé obrany ke skórování a poločas skončil 0:28. Ani v druhém poločase se hra nezlepšila a zápas skončil velkým rozdílem 0:59. více

12.6.2007 Ženy: "O Sedlčanskou růži 2007"

Městský stadion Taverny v Sedlčanech poctí v neděli 17. června svoji návštěvou náš ženský tým, který se tímto zúčastní již druhého turnaje ve své, zatím krátké, kariéře. více

15.5.2007 Ženy: zúčastnily jsme se prvního turnaje

Slávistky zahájily svoje účinkování na turnaji se Sedlčany. Než se zorientovaly, dostaly dvě pětky po křídle. V druhém poločase nastoupily s agresívnější obranou a začaly si více věřit jak v osobních soubojích tak i při přihrávce. Historicky prvních bodů dosáhla kapitánka Kateřina Kulová po pěkné individuální akci Venduly Kmoníčkové. více 4 komentáře

11.5.2007 Slávistky: Účastníme se historicky prvního turnaje!

Pro první zkušenosti si jede ženský tým tuto neděli na turnaj sedmiček do Vyškova. Holky by měly odehrát cca 4 zápasy s hráčkami z Petrovic, Vyškova, Ostravy a Přelouče. Nelehkého úkolu trenéra se ujal Vlasta Bažant. více