Pavel Březina: áčko Slavie, reprezentace? Je to sen

Opora slávistického áčka a reprezentant U20 Pavel Březina mezi háčky v Edenu běhá od 4 let. “Je nás v týmu hodně, kteří spolu hrajeme od mala. To mě drží ve Slavii,” říká mladý pilíř.

 

Napadlo by tě, když jsi coby čtyřletý kluk přišel do Edenu, že o 15 let později budeš stále v sešívaném dresu, a dokonce se probojuješ do reprezentace a nastoupíš na mistrovství Evropy v Praze?    

Vůbec. Jako malý kluk jsem ani nečekal, že budu hrát za A-tým mužů a ještě do toho reprezentoval Českou republiku v ragby.


Jaký to byl pocit? Sice nejsi v repre nováček, ale bojovat za nároďák doma je pro každého sportovce výjimečná příležitost.

Je skvělý pocit celý týden hrát za reprezentaci a ještě k tomu doma. Chtěli jsme předvést to nejlepší, co umíme. Diváci chodili a bylo je slyšet, což je parádní.


Obhájili jste 7. místo z minulého ME. Pomýšleli jste na lepší umístění nebo jste spokojení?  (oprava: s U20 jsme vyhráli poprvé sedmé místo).

Chtěli jsme se umístit na lepší pozici, ale bohužel nám nevyšel zápas s Polskem. V souboji o 7. místo jsme nepomýšleli, že skočíme na posledním osmém místě. Ale s umístěním a hrou jsme nakonec byli spokojeni.


Prošel jsi v národním týmu už různými kategoriemi. Jak je aktuální U20 náročnější než předchozí kategorie?

U20 je náročnější, přirovnal bych to posunu v kategoriích v české lize. Jsou tam těžší zápasy, ale každým rokem se dorovnáváme ostatním týmům.Co tě drží u ragby a ve Slavii?

Hlavně náš skvělej kolektiv, který v týmu máme. Je nás hodně, kteří spolu hrají už od mala.Hraješ také sedmičkové ragby, v létě jste získali skvělé 2. místo na mistrovství republiky. Co to pro tebe znamená?

Tak hlavně se soustředím na patnáctkové ragby, ale sedmičkový turnaj si vždy užiji. Hlavně když jsme skončili druzí, tak to je dobré zakončení sezony.Komu jsi fandil na RWC a proč?

Na RWC jsem fandil Itálii a Novému Zélandu. Škoda jen, že Nový Zéland nevyhrál finále, byli tam hráči, kteří si ještě jedou zasloužili vyhrát RWC.Co děláš ve volném čase?

Teď se především věnuji škole, čeká mě maturita a chodím cvičit do posilovny.

 

text: Pavel Eichler, nedori


foto: ČSRU / Martin Flousek a archív  RC Slavia ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.