O RUGBY

Rugby je bezpečný a férový sport, který je možné začít hrát v 5 letech stejně jako ve 25. Rugby je sport, který zároveň rozvíjí fyzickou i psychickou část osobností dětí a mládeže včetně často pomíjeného hodnotového rozvoje.  

 

Čest, Nadšení, Soudržnost, Disciplína a Úcta jsou základní rugbyové hodnoty, které vyznávají všichni rugbisté, ať už muži, ženy, chlapci čí dívky, po celém světě. Rugby je přitahuje pro svůj jedinečný charakter budování hodnot, přátelství, fair play, respektu a týmové spolupráce. Každý hráč či hráčka ví, že tyto zásady jsou důležitější než vítězství nebo prohra. 

Od začátku se v našem sportu hráči učí férovosti, radosti ze hry a respektování rozhodčích a soupeřů.

 

Rugby se účastní ve 120 zemích 6,6 miliónů hráčů a hráček

ČESTNOST (integrita)

Čestnost je základním prvkem rugby. Je vytvářena poctivostí a fér hrou.

 

NADŠENÍ

Rugbisty a rugbyové příznivce spojuje vášnivé nadšení pro rugby. Rugby přináší vzrušení, emoce a vědomí sounáležitosti s globální rugbyovou rodinou.

 

SOUDRŽNOST (solidarita)

Rugby má sjednocujícího ducha, který vytváří doživotní přátelství, kamarádství, schopnost týmové práce a spolehlivosti bez ohledu na kulturní, zeměpisné, politické nebo náboženské rozdíly.

 

KÁZEŇ (disciplína)

Kázeň je nedílnou součástí rugby na hřišti i mimo ně. Odráží se v ní respekt k pravidlům, předpisům a základním hodnotám rugby.

 

ÚCTA (respekt)

Úcta ke spoluhráčům, soupeřům, rozhodčím a všem zúčastněným ve hře je prvořadá.

HODNOTY